Výroba a predaj mliečnych výrobkov


Sme najväčší spracovateľ kozieho mlieka na Slovensku. Ponúkame takmer 30 druhov finálnych kozích produktov.
V našej mliekarni spracovávame naše kozie mlieko, ako aj mlieko od regionálnych chovateľov a farmárov.

Vyrábame široký sortiment čerstvých a zrejúcich syrov, tvaroh, ricottu a ochutené syrové nátierky.
Ponúkame pestrý výber kyslomliečnch nápojov - kefír, kožinčicu, jogurty a jogurtové nápoje s rôznymi príchuťami.

Samozrejmosťou je čerstvé kozie mlieko, upravené šetrnou pasterizáciou.
Naším hlavným cieľom je, aby sa kozie výrobky, ktoré sú chutné, zdravé a majú mnohé liečebné účinky, stali dostupnou súčasťou jedálnička spotrebiteľa.

                                                                                    ... a telo Ti povie ďakujem !

Čerstvé kozie syry

Dodávame 3 druhy v 120 g balení (natural, pažítka a medvedí cesnak). Má jemnú lahodnú chuť s jemnou kozou arómou a kyselkavým podtónom. Štruktúra syra je kompaktná, celistvá, rozplývajúca sa na jazyku, Je vyrábaný v špeciálnych formách, bez lisovania, z jemne narezanej a vytuženej syreniny. Je to syr podobný francúzskemu syru "CHEVRE". Svojím charakterom a chuťou je to jedinečný výrobok na slovenskom trhu.

Čerstvý
          kozí syr


Kozí syr MLADÍK

Dodávané dva druhy v 215 g balení (natural a bylinka – toskánska zmes). Je to syr, ktorý je obdobou na Slovensku populárnej  „SYROVEJ HRUDKY“,  minimálne lisovanej a jeho vyššia gramáž a charakteristická chuť odpovedá na Slovensku pretrvávajúcej tradícií syra salašníckeho typu.

Kozí syr Mladík


Kozie zrejúce syry BARDOLINO

Dodávané 5 druhov ako výrez cca 150 g z bochníka  (natural, chilli, pepper, provensál, red – máčaný v červenom víne). Syr zreje minimálne 3 mesiace v zrejúcej komore,  kde s dobou zrenia získava širokú paletu chutí od jemnej syrovej, až po výraznú korenistú chuť. Syr BARDOLINO predávame aj ako celé bochníky.

BARDOLINO


Koziarka zo salaša 200g

Vďaka výrobnému postupu je konzistencia a chuť podobná slovenskej bryndzi. Kozie mlieko tomuto výrobku pridáva nezameniteľnú a originálnu chuť.

Koziarka


Kozí tvaroh 150 g

Vyniká jemnou štruktúrou, sviežou vôňou a hlbokou chuťou. Okrem priameho použitia je ako základ pre slané nátierky alebo sladké dezerty v teplej aj studenej kuchyni.
Kozí tvaroh


Kozia RICOTTA 150 g

Syr talianského typu vyrábaný zo srvátky. Podobná štruktúra a využitie ako kozí tvaroh.
Kozia RICOTTA


Kozie čerstvé mlieko

Dodávané v 500 ml a 1 l balení. Ošetrené šetrnou pasterizáciou.
Kozie čerstvé mlieko


Kozia KOŽINČICA 500 ml

Kyslomliečny nápoj vyrábaný z kozej srvátky tradičným salašníckym spôsobom.
Kozia KOŽINČICA


Kozí KEFÍR 500 ml

Vyrábaný za použitia originálnych kefírových zŕn, známych pod názvom "TIBETSKÁ HUBA". Vďaka svojmu zloženiu a spôsobu výroby pôsobí mimoriadne blahodárne a komplexne na zdravie ľudí a zvyšuje imunitu. Práve pre tieto vlastnosti patrí kozí kefír k tomu najlepšiemu z našej ponuky výrobkov z kozieho mlieka.
Kozí KEFÍR


Kozie jogurtové nápoje 500 ml

Dodávanée natural a 5 príchutí: jahoda, malina, čučoriedka, vanilka a marhuľa.
Mliečna kultúra im dodáva lahodnú chuť s nezameniteľnou arómou po kozom mlieku.
Kozie jogurtové
          nápoje


Kozie jogurty 200 g

Dodávané natural a 3 príchute: čučoriedka, jahoda a čokoláda.
Vyniká čistou a pravou jogurtovou chuťou, vďaka prírodným živým mliečnym kultúram. V procese výroby je jogurt obohatený o mliečmu bielkovinu (sušené kozie mlieko), aby sa čiastočne dosiahla jeho vyššia hustota.
Kozie jogurty


Kozí syr ŠALÁTIK 150 g

Slaný syr výborný nielen do šalátov, ale aj ako pochutina k pivu a vínu. Výborne chutí aj grilovaný. Syr zreje v hermeticky uzatvorenej nádobe v špeciálnom kyslo-slanom roztoku po dobu minimálne 1 mesiaca. Takto nadobudne svoju jedinečný chuť a konzistenciu.
Kozí syr ŠALÁTIK


Kozička -kravička chudobných ?


Hovorí sa, že v minulosti nebolo v dedine rodiny, ktorá by nechovala kozu. Sú prípady, keď kozie mlieko zachránilo celú rodinu od hladu, a vďaka koziemu mlieku prinavrátila zdravie nejednému chorému človeku. V poslednom čase sa znova začína čoraz viac hovoriť o kozom mlieku a prisudzujú mu takmer zázračné účinky. Čím to je? práve svojím jedinečným zložením. Zo svetových výskumov vyplýva, že kozie mlieko pozitívne pôsobí na ľudský organizmus a pomáha liečiť mnohé civilizačné choroby dnešnej doby.

Kozie mlieko je biologický cenným nápojom, ktorý obsahuje minerálne soli vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu, soli stopových prvkov: medi, zinku, mangánu, titánu, chrúmu a kobaltu, ďalej vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselilnu listovú. Množstvo bielkovín je vyššie ako v kravskom mlieku, dôležitý rozdiel však spočíva v ich zložení, čo je pravdepodobne dôvod, prečo organizmus niektorých ľudí zvláda kozie mlieko podstatne lepšie ako mlieko kravské. Lepšia stráviteľnosť je spôsobená rozmermi a zložením tukových častíc, ktoré sa podobajú mlieku materskému.

Kozie mlieko pozitívne pôsobí:

- na nervovú sústavu, jeho pravidelná konzumácia vedie k zníženiu nervozity, stresov
- kozí tuk priaznivo pôsobí pri kĺbových ochoreniach
- zlepšuje imunitný systém, celkovú kondíciu
- význame reguluje vlhkosť pleti
- pozitívne pôsobí pri astmatických ochoreniach kože
- pri ochoreniach tráviaceho traktu a pridružených orgánov (pečeň, slinivka) má zásadnejší charakter a vyššiu neutralizačnú kapacitu
- ako prevencia nádorových chorôb - bolo spozorované, že organizmus kozy je schopný vytvárať si účinné protilátky

FARMA BARDY, s.r.o., 013 19 Jasenové 249

Denne od 11:00 do 21:00 hod

 • farma.bardy@gmail.com
 • Tel: 0948 770 009